Naše chovatelská stanice Velvet Diamond je registrovaná od    26.5.2011.

 

 

Vznikla díky mé nové zálibě a vztahu ke krásnému psímu plemeni, nazvanému velice přiléhavě anglickými chovateli, kteří toto plemeno vyšlechtili, Flat coated retriever.

Můj první flat Brain Black Brilliance se stal hlavním důvodem založení chovatelské stanice. Poněvadž má ve svém rodokmenovém dědictví věhlasného zakladatele českých linií flatů,tzv. Jollyho ( Black Amandas Jolly Good Fellow),uvědomila jsem si, že by bylo dobré tuto linii obohatit o nepříbuzenský vztah a přivedla jsem si domů malou Flamboyant Fleur z chovatelské stanice Oasis of Peace s anglickými a severskými předky v rodokmenu. Jen čas ukáže, jestli budou potomci Fleur a Braina obohacením českého chovu, jestli upevní nádherné povahové, pracovní i estetické rysy tohoto plemene, jak pevně věřím a doufám.

Flati jsou pro svůj krásný exteriér, pro  milou a zároveň temperamentní povahu, pro přítulnost a lásku k lidem, pro pracovní nadání a schopnosti plemenem, které je vhodné do kterékoliv společnosti, pro práci v myslivosti, pro mladé a sportovní jedince, k dětem i pro starší a méně aktivní lidi, kteří potřebují oddaného přítele a společníka.